Ontola > Matematika > diskuze
| Nahlásit

Matematika, příklady

Jeden kilogram lacinější kávy stojí 150 Kč, jeden kilogram dražší kávy stojí 200 Kč. Jak připravíme 40 kg směsi kávy po 180 Kč? Moc prosím o radu..
Témata: matematika

8 reakcí

| Nahlásit
Dražší kávy vezmeme x kg, logicky pak levnější kávy vezmeme (40-x) kg. Cena dražší kávy ve směsi pak bude 200*x Kč, cena levnější kávy bude (40-x)*150 Kč. Cena směsi bude 40*180 Kč
Platí:
200*x + (40-x)*150=40*180
200x+6000-150x=7200
50x=1200
x=24
Dražší kávy vezmeme 24 kg, levnější (40-24)=16 kg.
| Nahlásit
Díky moc!
| Nahlásit
Myslím že ne.
Prostě vezmu 40 kg kávy po 150 a prodám za 180. Česká kvalita, Klasa, FairTrade. Tak se to dělá :-)
| Nahlásit
Jindro, tleskám! ;) :*
(Upr. 01.04.2012 00:14) | Nahlásit
Ono to přímo volalo po realistickém výkladu. Kdo by se s tím míchal :-))
(jinak, samozřejmě, Tvoje teoretické řešení jako vždy správné)
| Nahlásit
Wow ... takový krásný kompliment hned po ránu. A přímo ještě do postele ... to budu mít, pane, krásnou neděli! :) Děkuji. :*
| Nahlásit
dík Vlaďko seš super chytrá holka :D
| Nahlásit
Děkuji... moc! ;) ♥
 Anonym
Odpovídat lze i bez registrace. Dodržujte pravidla Ontoly
Vložit: Obrázek