| Nahlásit

Soustavy dvou rovnic-směsi


Smísí-li se 6 kg dražšího a 4kg levnějšího zboží, stojí 1 kg směsi 144Kč. Kolik stojí 1 kg dražšího a 1 kg levnějšího zboží, liší-li se ceny za 1 kg o 40Kč?
Témata: matematika

6 reakcí

| Nahlásit
prosímmmmm...předem dík za odpovědiiii
| Nahlásit
cena 1kg levnějšího zboží ......x Kč
dražšího ....../x+40/Kč
4kg levnějšího ......4x Kč

6kg dražšího ......6/x+40/Kč
platí 6/x+40/ + 4x = 10*144
| Nahlásit
Tento typ o směsích, ale jen tento je lépe řešit soustavou rovnic.

6x+4y=144*10
x-y=40/*4
.........
6x+4y=1440
4x-4y=160
...............
10x=1600
x=160
x-y=40
160-y=120
-y=-40
y=40
x=160 y=40
..............
Dražší 160, levnější 40. Leda
| Nahlásit
pochopitelně levnější 120, je to překlep. Leda
Tam jsem udělala chybu
160-y=40 !!!!! pravá strana 40!!!!
x-y=40
160-y=40
-ÿ=-120
y=120
dražší 160 a levnější 120
Všimla jsem si toho až teď, omlouvám se.!!! Leda
| Nahlásit
dikes...
| Nahlásit
Jo tou rovnicí o jedné neznámé to jde pochopitelně taky,..... já dávám přednost jedné neznámé, jen u těchto, když jako zboží jednoho druhu a druhého druhu je za tolik a pak zase zboží jednoho a druhého druhu je za tolik. Jinak se mi víc líbí jedna neznámá. Nejlíp je to v tabulce, už jsem to tu mockrát ukazovala, zkusím najít nějaký odkaz a taky se tak dají vypočítat koncentrace a teploty , škoda, že to tu nejde, ale pohledám, už jsem to tu řešila fakt mockrát. Leda
 Anonym
Odpovídat lze i bez registrace. Dodržujte pravidla Ontoly
Vložit: Obrázek