Ontola > Ostatní > diskuze
| Nahlásit

Ako uplatniť právo nahladnuť do svojich materiálov, ktoré majú význam pre rozhodnutie o neprijatí ku štúdiu?

Ako uplatniť právo nahladnuť do svojich materiálov, ktoré majú význam pre rozhodnutie o neprijatí ku štúdiu, ak mi je kvôli vzdialenosti nemožné dostaviť sa osobne na fakultu? Vysoka skola v Ceskej republike mala prijimat na mnou zvoleny odbor a program 50 uchadzacov. Umiestnila som sa na 45. az 54. mieste. Po zverejneni vysledkov som zistila, ze sa VS rozhodla prijat 44 uchadzacov. Od posledneho prijateho ma teda deli jediny bod. Momentalne som v UK ako au pair a je mi nemozne dostavit sa na fakultu aby som nahliadla do materialov, kde dufam, najdem nejaku nezrovnalost alebo zle spocitane body, co by mi velmi pomohlo pri napisani odvolania, ako aj pri jeho kladnom vybaveni. Za odpoved Vam vopred dakujem.

7 reakcí

| Nahlásit
napadá mě jedině školu kontaktovat a potom místo sebe poslat někoho s plnou mocí k tomuto úkonu
poštou ani emailem to asi nepůjde :)
| Nahlásit
nebo bych se pokusila poslat odvolání i bez nahlédnutí do svých materiálů
| Nahlásit
no a zkusila jsi tam zavolat a domluvit se s nima?
| Nahlásit
Asi nemam to stastie, aby som ich zastihla v kancelarii, nezdvihaju telefon. Prave prebiehaju zapisy, takze sa mi to zda aj pochopitelne. Uz som im zaslala pisomnu ziadost o nahliadnutie a pripojila som aj prosbu o formu nahliadnutia, teda aby mi to prefotili, okopirovali, ocsanovali... a poslali na moju SVK adresu, na moje naklady. Tak uvidim, aku to bude mat odozvu.
To som naozaj prva, ktora chce nahliadnut do materialov a nemoze sa tam osobne dostavit? Mate s tym niekto skusenosti?
| Nahlásit
A co to je za školu?
| Nahlásit
myslím, že ti to nepošlou, můžeš nahlédnout, ale asi ne kopírovat atd.
radila bych ti stále telefonovat, to by vtom byl čert, abys tam někoho nezastihla

nebo telefonuj na víc čísel - většinou jsou na webových stránkách školy uvedena čísla třeba i jednotlivých pedagogů, sekretářky, atd. .......
| Nahlásit
Ak by niekoho zaujimalo, ako to skoncilo, tak osm sa dovolala a nie je mozne, aby mi to zaslali. A ci by sa dala splnomocnit nejaka ina osoba, co by tam sla nahliadnut, chcela pani na studijnom zistit, ale povedala som jej nieco v tom zmysle, aby sa neunuvala. Nikto z mojich znamych a rodiny si aj tak nemoze dovolit tam zajst z rozlicnych dovodov. Takze nakoniec do materialov nahliadat nebudem, aj tak si myslim, ze tato vysoka skola postupovala vo vsetkom velmi fer, podla zakona a slusne (s Univerzitou Komenskeho v Bratislave, kde som robila skusky na taky isty program sa to ani neda porovnat. A co mam skusenosti s prijimackami na ceskych skolach a slovenskych skolach, ceske su na neporovnatelne vyssej urovni) a nemyslim si, ze by som tam v tych materialoch cosi nasla.
Dakujem za Vase komentare.
 Anonym
Odpovídat lze i bez registrace. Dodržujte pravidla Ontoly
Vložit: Obrázek