| Nahlásit

Koleje Brno, zkušenosti

Dobry den,
Chtela bych se zeptat, zda ma nekdo zkusenosti s kolejemi v Brne, pripadne mi poradil, ktere jsou nejlepsi. V Brne budu studovat zubni lekarstvi, takze bych potrebovala predevsim klidne misto na uceni.
Témata: medicína, Brno
Diskuze
| Nahlásit
Tiež som na toto zvedavý.
| Nahlásit
Najlepšiu povesť tu majú Koleje Vinařská (tie sú ale aj najdrahšie) a Koleje Kounicova :) osobnú skúsenosť mám s Vinařkami a môžem ich odporučiť, izby sú v pavilone A3 zrekonštruované všetky, postupne prebieha rekonštrukcia aj na A2 a A1 - zariadenie je moderné a pekné, nič sa tu nerozpadáva (ako inde z počutia :D). Takto koncom semestra je tu celkom rušno (je tu veľa erazmákov a samé akcie), ale myslím si, že znesiteľne. Na každej izbe máš kúpeľňu, WC aj kuchynku, takže nemusíš nikam behať, všade je zavedená wifi, je tu veľa úložného priestoru (to sa ti zíde na všetky tie radosti z knižnice.. :D) a dobrý spoj na hlavní nádraží aj na kampus. Ale Vinařky sa aj ako prvé “vypredajú” v tej klikačke, takže to chce veľa šťastia..

Ešte mám niekoľko známych na koleje Komárov - tam už je to horšie, čo sa týka nábytku (rátaj s tým, že tam nemáš veľa miesta), izby sú po 2-4, a po bunkách, čiže máte spoločnú kuchyňu aj kúpeľňu s druhou izbou. Z Komárova je navyše celkom problematické sa niekam dostať načas (zápchy atď), ale inak som tiež nepočula nič hrozné..

Odporúčam skúsiť googliť názvy jednotlivých kolejí, na nete je k nim dosť fór, tiež som sa rozhodla pre Vinařky na základe ostatných názorov.
| Nahlásit
Dekuji za tvoji reakci, taky jsem o nich cetla, ze jsou nejlepsi. Jeste bych se chtela zeptat, jestli je dobry napad si vzit do Brna kolo?
| Nahlásit
Neviem ako je to na ostatných internátoch, ale na Vinařkách má kopa ľudí odložené kolo - vonku je na to zamrežovaný priestor, netuším síce ako to presne funguje (či je to spoplatené atď), ale možnosť tu je určite :)
 Anonym
Odpovídat lze i bez registrace. Dodržujte pravidla Ontoly
Vložit: Obrázek