| Nahlásit

Přeprava dětí v autosedačce

Může 6 leté dítě, sedět v autě na podsedáku,pokavaď už z autosedačky vyrostl?např.když dítě měří 118 cm.Děkuji.

6 reakcí

| Nahlásit
Může.
| Nahlásit
Může na zadním sedadle sedět další dítě bez sedačky mezi dětmi v sedačkách? Děkuji
| Nahlásit
Váš případ řeší ustanovení § 6 odst.1 písm.f) zákona o silničním provozu, dle kterého je řidič povinen přepravovat ve vozidle kategorie M1 a N1 2), které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem a ve kterém jsou na zadním sedadle již umístěny 2 dětské autosedačky a nedostatek prostoru neumožňuje umístit třetí dětskou autosedačku, třetí dítě starší 3 let a menší než 150 cm na zadním sedadle pouze, je-li toto dítě za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem.
http://www.novapravidla.cz/CASTO-KLADENE-OTAZKY
| Nahlásit
od kdy může dítě sedět na zadním sedadle bez sedačky?
| Nahlásit
Přesáhne-li jeho výška 150 cm nebo váha 36 kg.
| Nahlásit
muže 4 lete dite sedet na podsedKU V AUTE DEKUJI
 Anonym
Odpovídat lze i bez registrace. Dodržujte pravidla Ontoly
Vložit: Obrázek