| Nahlásit

Špinení mimo menstruaci

Ahoj, jsem zoufalá a potřebuju poradit. Už osm měsíců beru antikoncepci, takže mi to přijde dviné. Začnu od začátku. 27.5. v úterý jsem začala s antibiotiky ( Penicilin) dobrala jsem je ve čtvrtek další týden (5.6.) v sobotu poté jsem spala s přítelem s kondomem a hned následující den jsem dostala normální menstruaci. Pak jsem zase začala klasicky s antikoncepcí po sedmidenní pauze. A nyní 17.6. v úterý jsem začala se dvojíma práškama proti bolesti svalů (nemají ovlivnovat antikoncepci) Vždy jsem s přítelem spala s kondomem. A dnes v sobotu my začalo silnější špinění i když jsem v půlce platíčka. Nevíte, čím by to mohlo být? Musím uznat, že jsem byla také dost ve stresu. Takže zda to může ovlivnit velké množství léků, stres nebo snad jestli dokonce můžu být těhotná (což doufám, že nejsem) .
Prosím o jakoukoli radu, zda je to prkotina nebo mám zajít ke gynekologovi.
Témata: menstruace
Diskuze
| Nahlásit
Ahoj,
znovu nasazení antikoncepce, zvlášť když jsi je tak dlouhou dobu brala pravidelně, se může a je to celkem častý jev projevit nepravidelnou menstruací, než jak si zvyklá. Mělo by se to snad srovnat do 2-3 cyklů. Těhotenství bych téměř jistě vyloučil. Pokud nemáš žádné bolesti v podbříšku nebo jiné problémy tak je snad všechno v pořádku a krvácení, co jsi měla teď naposledy je menstruačního původu.Krvácení nemenstruačního původu je známkou vážného problému a je třeba ho hned řešit s gynekologem.
Ještě bych rád podotknul, že zde na internetu ti nikdy nikdo nepodá 100% správnou odpověď, takže musíš dát taky na svůj vlastní instinkt a jestli máš z toho špatný pocit, tak ujistit se u lékaře není nic špatného.
| Nahlásit
Nevím, zda jste mě pochopil. Antikoncepci jsem brala stále. I při antibiotikách. Pouze jsem udělala klasickou sedmidenní pauzu. Pak mi menstruace začala a normálně skončila. Ale teď ( v půlce cyklu) to je jako by šla ze mě "stará krev". Je nahnědlá a není jí moc (stačí mi tak 1 vložka na den). Test jsem si dělala a vyšel negativně. Myslím, že už je doba, kdy by měl něco ukázat. A v podbříšku mě občas pobolívá. Mamka říká, že to může být ještě nějaké " dočištění" po tolika lécích.
| Nahlásit
Jo tak to jsem opravdu špatně pochopil. V tom případě bych za to opravdu vinil léky :). Přece jenom penicilin je celkem silné atb a k tomu ještě ty léky proti bolestem svalů. O všechny prášky (včetně antikoncepce)co do sebe házíme se nakonec musí postarat játra a když je toho najednou moc tak mohou udělat trochu zmatek.
| Nahlásit
Děkuji moc, docela jste mě uklidnil. A ještě mám jeden dotaz. Když jsem tedy ted začala tak neplánovaně špinit, je možné, že antikoncepce neúčinkuje tak jak má?
| Nahlásit
Když bereš prášky pravidelně ve správný den a hodinu (nějaká odchylka je přípustná),tak antikoncepce určitě bude působit tak jak má. Jenom si dávat pozor na léky, které mohou ovlivnit HA (většunou naspáno na krabičce)
| Nahlásit
Ano, s tím počítám. Beru pravidelně. Vím, že ten Penicilin mi je ovlivnil, ale to už je 3 týdny zpátky, navíc ještě v předchozím cyklu. Tyhle léky, co jsem brala to neovlivňují. Právě jsem se spíš obávala, jestli nemají ty antibiotika takhle zpátky nějaký účinek. Jsem hrozný zmatkář. Podle vás je tedy toto normální a nemusím se bát, že by něco selhalo? :)
| Nahlásit
Tak normální to není :), těžko usuzovat jaká je hlavní příčína, může jich být víc. Ale myslím si, že to není nějaký problém. I přesto, co se ti stalo není důvod aby antikoncepce nepůsobila, tak jak má, takže selhání bych se nebál.
| Nahlásit
Ano, myslela jsem to teď s tím zmatkováním ohledně těhotenství :D V tomhle jsem opravdu hrozná. Pokud to neustane do konce víkendu, tak se poradím s mou gynekoložkou a pokud to ustane, tak to nebudu řešit. Děkuji mockrát :)
| Nahlásit
Muzu se zeptat, kdyz mam silne spineni, muze mi prijit uz brzo menstruace?
Dekuji za odpoved
 Anonym
Odpovídat lze i bez registrace. Dodržujte pravidla Ontoly
Vložit: Obrázek