| Nahlásit

Je povinností řidiče mít u sebe zelenou kartu?

9 reakcí

| Nahlásit
ano ! je dokladem o zaplacení povinného ručení!
| Nahlásit
také je nutné mít s sebou protokol o nehodě......pokud není škoda větší jak 100tis... policie se novalá.... :-)
| Nahlásit
Ano, ten protokol se musí vozit s sebou, podobně jako lékárnička atd.
| Nahlásit
a je povinnost vozit jak originál tak duplikát karty?
| Nahlásit
Ano.
| Nahlásit
Anonym243597: ne, stačí buď originál nebo duplikát
(Upraveno 17.11.2012 15:48) | Nahlásit
Řidič má povinnost mít při řízení u sebe (mimo jiné) "doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla" (Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, § 6, odst. 8). Nikde se neřeší, jestli originál nebo duplikát.
Zajímavé ale je, že podle odst. 12 téhož paragrafu je povinen jej na výzvu předložit jen policistovi (PČR), nikoli strážníkovi obecní policie nebo celníkovi.
business.center.cz/business/pravo/zakony/silnicni-provoz/cast1h2d1.aspx#par6
| Nahlásit
Tazateli, vrať řidičáááák!!
| Nahlásit
A to už proč, děde Vševěde?
 Anonym
Odpovídat lze i bez registrace. Dodržujte pravidla Ontoly
Vložit: Obrázek