Ontola > Zdraví > diskuze
| Nahlásit

Chřipka a Coldrex

Jakou máte zkušenost s Coldrexem na chřipku? Leda
Témata: chřipka

34 reakcí

| Nahlásit
Velmi dobrou, horečku srazil téměr okamžitě a celkově nám všem pak bylo mnohem lépe =)
| Nahlásit
složení:
Paracetamolum 750 mg odpovídá Paralen 1,5 tablety
Phenylephrini hydrochloridum 10 mg = pseudoefedrin - pomáhá splasknout nosní sliznici při rýmě
Acidum ascorbicum (vitamin C) 60 mg v 1 sáčku - při virozách se doporučuje 500mg kys.ascorbové
Pokud někdo tvrdí, že mu to tak rychle pomohlo, tak bud chřipku neměl nebo byl slabě nachlazen. Nebo si z nás dělá legraci.
Nic z těchto složek neléčí ani virozu, ani chřipku. Jsou to pouze látky, které snižují horečku - levnější je ale paralen v tabl.,
léky proti ucpanému nosu, což u chřipky nebývá
a pochybné množství vit.C = 1 citron, též příjde levněji koupit si ho samostatně.
Navíc tam jsou na přibarvení anilinová barviva - éčka a umělá sladidla.
Chřipka se musí vyležet, a užívat Paralen a vit.C. A to vše pomůže levněji a účinněji než Coldrex.
| Nahlásit
Děkuji, hned si jej beru. Leda
| Nahlásit
To tě tak povzbudila moje informace ?
| Nahlásit
Paralen:))) Leda
| Nahlásit
Já myslela, že ten coldrex je i na kašel, co mne trápí tůze. Leda
| Nahlásit
Vždyť anonym ale píše,že to na co mu pomoh byla teplota.Naopak na nachlazení,ať slabý nebo silný coldrex nepomáhá.To je vlastně uvedeno.Jedině na tu rýmu, ale tam to taky není žádnej zázrak. Ještě by se dalo říct,že slabá teplota se nemá srážet, jedině vyšší horečka.
| Nahlásit
Na kašel taky není. Na to jsou jiné léky nebo postupy. Je potřeba rozlišovat suchý a mokrý kašel a volit podle toho vybírat léčbu.
| Nahlásit
Na kašel je dobrý ACCE. Umožnuje odkašlávání a kašel pozvolna ustává.
| Nahlásit
ACClong beru už týden,chtěla jsem tio ještě něčím urychlit.... musím prostě vydržet. Díky. Leda
| Nahlásit
Nevím, jak tablety, ale Coldrex horký nápoj (jestli se to tak jmenuje) mi před měsícem nepomohl ani s horečkou.
| Nahlásit
Jistě, protože je tam i toho Paralenu málo. Copak by ti 1,5 tablety horečku srazilo ? Alespoň 3x denně dva, tedy podle váhy, ale dítě asi nejsi, že? :))
Všechny ty antichřipky jsou komerční podfuk. Já se jen divím, že se lidé v lékárně neporadí. Ale oni i lékárníci asi mají důvod, aby to prodávali. Mají z toho určitě větší zisk než z obyčejného Paralenu.
| Nahlásit
Táta tvrdíval, že Coldrex je Aspirin s C-vitaminem. Ublížit nemůže, ale že by pomohl? Placebo také dokáže pomoci .......občas .......
| Nahlásit
Aspirin sice ne, ale Paralen. Ale se stejnými účinky. Jasně, i placebo je lék. Když se porovnává účinnost léku, tak se právě ve slepé zkřížené studii porovnává účinek placeba a léku. A divil bys se. Problém je v tom, že účinek placeba po určité době klesne, ale účinek léku trvá.
| Nahlásit
Mně teda teplotu jeden paralne sníží, to mám vyzkoušeno. Sníží jí to brzo po podání a na konci těch šeti hodnin se zase zvýší
| Nahlásit
Ale to je opravdu individuální.
| Nahlásit
Coldrex mi vůbec nepomohl a to jsem celý víkend proležela. Spíš je mi ještě hůř, o rýmě ani nemluvě!
| Nahlásit
Coldrex je best :)
| Nahlásit
Zajímavé, že velká spousta lidí co teď narodí si stěžuje na mimořádně velkou rýmu provázenou velmi řídkým sekretem z nosu , což trvá řadu dní, na rozdíl od jiných rým, kdy sekret rychleji přechází do hustších konzistencí. A tohle prostě ne a ne zastavit. Četla jsem jediný recept na webu chlamydií, že snad inhalací vody s alpou, ale že musí být člověk hodně opatrný, aby si tu nosní sliznici nespálil. Nemáte s tím někdo zkušenost. Jak zastavit takto, či jiným způsobem tuto velmi řídkou ,nepříjemně dlouho trvající a nehustnoucí a rýmu. Na kašel, snížení horečky se leccos najde, ale na tohle jsem nic nenašla, až teda na ty inhalace Alpou, ale nemám to odzkoušené tak pokud by to někdo zkoušel tak pozor, varovali tam před tím poškozením sliznic. Leda
| Nahlásit
Taky se někdy doporučuje inhalovat vývar z heřmánku a cibule.
| Nahlásit
Na problémy horních dýchacích cest je lékařská rada z ORL:
napařovat předloktí v horké vodě.
Ale pokud je rýma vodnatá, nedošlo k mikrobiální infekci a jedná se pravděpodobně stále jen o virovou nákazu. Ale u všech těchto nemocí se vyskytuje i alergická složka. Zkus si vzít prášek na alergii.
S alpou bych to nezkoušela. Když, tak slanou vodou vyplachovat.
| Nahlásit
To, co postihlo všechny u nás doma ale nemůže u všech být alergie, a vím, že stejný průběh mají i další takto "postižení" . Prostě 3 týdny stále vodnatá rýma ... děti, dospělí i staří, .... stejný průběh.Slaný roztok do nosu máme, ale to snad pomůže jen v těch úplných začátcích a při jiném typu, nevím. A co víc. Vrací se to i několikrát dokola. Už se to zdá že dobrý a ejhle bez příčiny znova. Já myslím, že je to viroza, to jo, ale šlo i o to, jak to zastavit.Starší lidé pamatují, že si vytírali nos slivovicí a prý to pomáhalo. Na tohle ani to nepomáhá. No, nic se neděje, chtěla jsem jestli někdo neví nějakou radu. Díky Leda
| Nahlásit
Virozu zastavit nelze, prostě jen léčit příznaky, pokud to jde, ale jinak se musí vyčkat. Je to asi jiný typ rýmy. Slaná vody by měla pomáhat vždy, nezáleží na typu. Jde zde o to, aby se z nosu šetrnou cestou odstranil hlen a viry. Podobně jako u slivovice (zbytky léčitelství na severu Moravy, dělali to i petrolejem). Ta ale sliznici vysuší a poškodí. Jako i Alpa.
A pokud chceš inhalovat, tak spíše eukalyptový olej.
| Nahlásit
Díky, teď mi jde spíš než o mne o moji mámu a vnučku. Je mi jich obou dost líto. Máma se tak trápí už měsíc a vnučka už byla dobrá a dostala to znovu. Té malé je hodně málo a té druhé hodně moc. Takový ti ostatní doma jsou od 16 do 60 tak ty neřeším. Ale ti moc malí a letití těm bych ráda pomohla.
Sůl používáme, babička na to má slivovici, ale jak říkám, vždycky se tak léčila a tahle potvora je odolná jak .... no nic. Díky za rady Leda
| Nahlásit
Zapomněli jste na Vincentku, která odstraňuje hleny z dýchacích cest. Mně hodně pomáhá a dá se i inhalovat. Dokonce mi i začala chutnat, je taková slanější, ale prodávají i s příchuťěmi - ty jsem ale nepila. Mám dobré zkušenosti s tou tradiční.
| Nahlásit
Ale nesmí se jí pít moc,protože obsahuje velké množství sodíku, což může být pro některé lidi i nebezpečné. Spíš inhalovat nebo pít s mlékem. Ale to pití fakt opatrně. Mimochodem, v nose dělá tu samou funkci, co slaná voda, protože u V. je důležitý právě ten vysoký obsah soli.
NyNy - ale nikdy mi nezachutnala. Já chodila jen na inhalace, to bylo super, ale pití, to ne, brrrr.
| Nahlásit
Skarlettko, máš pravdu, nesmí se jí pít moc, pila jsem jí maximálně 3x denně sklenici. V nose samozřejmě udělá to samé co slaná voda ale toto můžeš pít. Osolenou vodu bych nepozřela.
Nepozřela bych vincentku s mlíkem, a také ohřátou. Jen pokojová teplota. Jinak ji nemůžu :-)
Ale tu ochucenou jsem myslela pro tu malou, třeba jen sklenici před spaním, aby neměla tak zahleněné dýchací cesty na noc.
| Nahlásit
Ještě jsem si vzpomněla, naučila jsem se jí pít při zápalu plic, bylo mi ouvej a hodně mi pomohla.
Co bych nemohla pozřít už nikdy je šaratice. Brrr.
| Nahlásit
No tu tedy taky ne. A ještě jako malá jsem musela pít - hodně jsem blinkávala - thé Salvat. Nevím ,jestli se to ještě vyrábí, ale tu chut a vůni si budu pamatovat asi do smrti.
| Nahlásit
Na žlučník. Vyrábí, to si piš :-). Ten je pěkně hnusnej. Ten se dá pít jen ze zoufalství :-)) Žlučník mám už pryč.
| Nahlásit
Me teda Coldrex moc nepomaha, radsi beru Preventan, Ale kazdemu asi vyhovuje neco jineho... ACC Long je super na uvolneni hlenu.
| Nahlásit
Dá se 10mg phenylephrini hydrochloridium najít hned v moči po jedne dávce léku Coldrex horký nápoj citron?
| Nahlásit
a prosím Vás, proč když tedy ze všeho chtějí třískat prachy (coldrex atd..), proč tedy ten paralen nezdraží, když je tak výborný! to si piště že by to hned nějaký koumák zdražil. osobně si myslím, že na každého léky působí jinak a placebo efekt v tom hraje roli také
 Anonym
Odpovídat lze i bez registrace. Dodržujte pravidla Ontoly
Vložit: Obrázek